Elodie



"Cze­muż to kocha­my dzieci? Otóż głównie dla­tego, że tyl­ko małe dziec­ko

nie pot­ra­fi zwodzić nas i oszukiwać. "


KARTA PACJENTA


Imię: Elodie
Nazwisko: le Brun
Płeć: Kobieta
Data urodzenia: 18.10.1995
Data rejestracji: 18.10.1995
Grupa krwi: A Rh+
*Imię matki: nieznane
Nazwisko matki: nieznane
Grupa krwi matki: nieznana
Apgar: 6/10

Rozpoznanie:
Nieusuwalna klątwa - ZEIUTMY.

Leczenie:
Brak.

Epikryza:
Dziecko przyjęte zaraz po urodzeniu, wykazywało nadmierną nadpobudliwość i niepokojące, ciemniejsze zabarwienie skóry. Zespół nadzorujących poród przeprowadził podstawowe badania noworodka, z których wynikło kilka nieprawidłowości: przyspieszony oddech, nadmierna ruchliwość, miejscowe odbarwienie skóry.
Zespół ekspertów przeprowadził bardziej wnikliwe badania mające na celu wyjaśnienie niepokojących objawów. Rozpoznano nieusuwalną, pradawną klątwę - zeiutmy (in. klątwa diabelstwa). Osoba, na którą została rzucona klątwa zostaje diabelstwem (pół-człowiekiem, pół-przeklętym).
Dziecko zatrzymane na oddziale Urazów Pozaklęciowych, jako pacjent długoterminowy. Wymagana jest stała obserwacja. Szczegółowa lista zaleceń w załączniku.


* Dziecko porzucone w szpitalu. Biologiczna matka dziecka nieznana. W doniesień pielęgniarek: kobieta przed dwudziestym rokiem życia, blada, niezdrowa cera, ślady poparzeń i siniaków na ciele.
Opiekun prawny dziecka: Marguerite le Brun.

Regulamin.

Na wstępie pragnę zaznaczyć iż dyrekcja nie będzie sprawdzała dokładnie czy każdy z punktów regulaminu został spełniony, jednakowoż dla ładu i składu miło by było gdyby został on wcielany w życie.

I. Kilka podstawowych spraw:
  • Blog poświęcony został Klinice Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Munga.
  • Mamy rok 1997, Voldemort jest w pełni sił i stara się przejąć władzę nad światem, dlatego też szpital pęka w szwach. Przyjmuje zarówno jego przeciwników jak i zwolenników.
  • Prosiłybyśmy bardzo, by Ci, którzy się zapisali włożyli trochę serca, by blog egzystował przez długi czas. Dobrym sposobem na to jest na przykład witanie nowych autorów.
  • Średnio co miesiąc będzie pojawiała się na blogu lista obecności, coby nie zrobił się nam tutaj sztuczny tłum.  Jeśli jest jakiś powód dla którego nie będzie Cię przez dłuższy czas na blogu, proszę to zgłosić w administracji jako urlop. Wtedy nie zostaniecie usunięci z bloga w czasie czystki.
  • Na przyjęcie zaproszenia macie trzy dni, na napisanie karty postaci kolejne cztery. Jeśli po tygodniu nie pojawi się ona na blogu, zaproszenie zostanie anulowane.
II. Karta postaci:
  • Karta postaci jest pierwszą notką, jaką należy napisać po potwierdzeniu maila. Należy w niej umieścić: imię i nazwisko, wiek, pochodzenie, powód trafienia do szpitala*, zawód (jeśli takowy posiada), historia postaci, charakter, wygląd, ukończone szkoły (jeśli jakiekolwiek zostały ukończone) patronus, bogin, różdżka.
    * - dotyczy pacjentów (wypadki, zatrucia, urazy magizoologiczne, zakażenia, urazy pozazaklęciowe i inne)
  • Wszelkie zdjęcia proszę zalinkować. Mają one przedstawiać realnych ludzi (czyli wszelkim artom mówimy stanowcze - NIE). Jeśli ktoś wykorzystuje zdjęcia osoby sławnej, prosimy o zgłoszenie tego w odpowiedniej zakładce.
  • Tworząc postać nie robimy z niej Mary Sue. Nikt nie jest idealny, więc pisząc o postaci mówimy zarówno o wadach jak i zaletach. 
  • Pomiędzy kartami postaci powinno być przynajmniej pół godziny przerwy.
III. Notki:
  • Nie zmuszamy nikogo do pisania, jednak zawsze będzie to bardzo mile widziane. Jeśli ktoś się już za to bierze, to prosimy by notka nie składała się z samych dialogów i by miała przynajmniej jedną stronę w Wordzie.
  • Notki mogą być o czym tylko chcecie - wspomnienia, to co wydarzyło się w konkretnym wątku, przebieg choroby, czy nawet sny. Jest tu kompletna dowolność. 
  • Wszelkie notki w którym pojawiają się wątki erotyczne, czy też niestosowny język są dozwolone. Jednak, proszę nie przesadzać, a na początku notki umieścić odpowiednie ostrzeżenie dla innych autorów.
  • Podczas pisania notek proszę o niezmienianie czcionki.
  • Odstęp czasowy pomiędzy notkami to również pół godziny.
IV. O blogu:
  • Na blogu można być praktycznie każdym. Nie musi to być osoba powiązana ze szpitalem, jednak lepiej gdyby tak było. Można zostać uzdrowicielem, pacjentem, osobą sprzątającą, odwiedzającym, sklepikarzem, osobą pracującą w herbaciarni, woźnym, czy nawet osobą zajmującą się sekretariatem, dyrektorem, czy jego zastępcą. Opcji jest wiele i tylko od Ciebie zależy, kim będziesz. 
  • Na danym piętrze liczba pacjentów czy uzdrowicieli jest nieograniczona. 

Zajęte Wizerunki

Jeśli Twojej postaci twarzy użyczyła znana osoba - daj nam znać. Żeby uniknąć powtórzeń i niedomówień, zamieszczamy tu wszystkie zajęte przez Was wizerunki. Kierujemy się tu prostą zasadą - kto pierwszy ten lepszy.
A
Arnaud Francois - Kingsley Charles
B
Bale Christian - Sanders Logan
Breckenridge Alexandra -  le Brun Marguerite
C
-
D
 Dicker Cintia
E
-
F
Ferreira Sky
G
-
H
Heigl Katherine - Shelinsky Glory
I
-
J
-
K
Kitsch Taylor - Favreau Remy
L
Law Jude - Holmes Robert
M
-
N
-
O
-
P
-
Q
-
R
Roden Holland
S
Spencer Jesse - Foster Matthiew 
T
-
U
-
V
-
W
Worrall Luke - Moore Angel & Alex
Y
-
Z
-

Wolne Postacie

Tu można dodawać postacie do przejęcia przez innych autorów. Wystarczy zostawić komentarz pod tym postem. By dodać postać, należy napisać to podobnie jak kartę postaci. By przejąć postać należy powiadomić o tym administrację przy zapisie na bloga, a postać zostanie zarezerwowana.

Postacie do przejęcia

Personel

Pracownikami klini są tzw. uzdrowiciele - czarodzieje posiadące odpowiednie kwalifikacje, potwierdzone dokumnetami, umożliwiające im wydanwania opinii lekarskich, w zakresie swojej specjalizacji tj. badanie, rozpoznawanie choroby, zapobieganie jej rozwojowy, a także ewentualne rehabilitowanie.
Uzdrowiciele w Szpitalu Świętego Munga noszą żółtozielone szaty z naszytymi na piersi emblematami przedstawiającymi skrzyżowaną z różdżką kość.
Aby zostać uzdrowicielem należały zaliczyć na poziomie co najmniej powyżej oczekiwań Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne (OWTM-y) z następujących przedmiotów szkolnych; obrony przed czarną magią, transmutacją, eliksirów, zaklęć oraz zielarstwa.

Na jednym piętrze znajdować się może kilku uzdrowicieli

Dyrektor:     
Zastępca dyrektora:
Marguerite Le Burn
Sekretariat:     
Sklep

Właściciel:    
Sprzedawcy:
Saoirse Fitzgerald
Herbaciarnia: Bea Rossen
Sprzątaczki/Sprzątacze:     
Woźny: Remy Favreau
Uzdrowicielki/Uzdrowiciele
Parter:     
Piętro I: Gabriel Welch*
Piętro II:     
Piętro III: Marguerite Le Burn  
Piętro IV:
Matthiew Foster, Glory Shelinsky, Robert Holmes, Lilian Walker*, Christopher Grant

* - staż

Spam i Sojusze

Blogi grupowe:
www.records-live.blogspot.com
www.czas-hogwartu.blogspot.com

Inne:

Administracja

W tym miejscu zostawiamy wszelkie prośby, zażalenia, pomysły, pytania oraz informacje o ewentualnych urlopach. Właścicielki z chęcią wcielą w życie każdy pomysł, postarają się rozwiązać każdy problem i dać odpowiedź na każde pytanie.

Zapisy


Jeśli przeczytałeś regulamin i  chcesz dołączyć do naszego bloga, wystarczy, że w komentarzu poniżej zostawisz swój e-mail, a potem zaakceptujesz wysłane przez nas zaproszenie. Prosimy jednak o przemyślane decyzję, gdyż osób ze słomianym zapałem nie potrzebujemy.  Dyrekcja zobowiązuje się do wysłania zaproszenia w ciągu maksymalnie dwóch dni.

Rozkład pomieszczeń


PiętroOddział
Parter
WYPADKI PRZEDMIOTOWE
(eksplozje kociołków, samoporażenia różdżkami, kraksy miotlarskie etc.)
P. IURAZY MAGIZOOLOGICZNE
(ukąszenia, użądlenia, oparzenia, wbite kolce etc.)
P. IIZAKAŻENIA MAGICZNE
(choroby zakaźne, np: smocza ospa, znikanie epidemiczne, skrofungulus etc.)
P. IIIZATRUCIA ELIKSILARNE I ROŚLINNE
(wysypki, wymioty, niekontrolowany chichot etc.)
P. IVURAZY POZAKLĘCIOWE
(uroki nieusuwalne, klątwy, niewłaściwe zastosowanie zaklęcia etc.)
P. VSKLEP i HERBACIARNIA dla odwiedzających

Miejsca w szpitalu

Parter

okienko pielęgniarki  
To tutaj znajduje się sekretariat, w którym należy załatwić wszelkie formalności przy przyjmowaniu nowych pacjentów, czy gdy uzdrowiciele starają się o pracę w jednym z najlepszych i najbardziej wymagających magicznych szpitali w kraju. Tuż obok sekretariatu mieści się gabinet dyrektora oraz jego zastępcy. Odwiedzający są kierowani od razu do okienka pielęgniarki, które mieści się niedaleko wejścia. Jest tu też pokój dla pracowników, gdzie większość z nich spędza swoje przerwy. Na parterze pacjenci zazwyczaj spędzają najmniej czasu, bo ich przypadki nie są zbyt poważne. Pokoje pacjentów na tym piętrze są trzy- bądź czteroosobowe i jest ich dziesięć.
Pokój 1 - Angel Moore
Pokój 2 - Pokój 3 - Pokój 4 - Pokój 5 - Pokój 6 - Pokój 7 - Pokój 8 - Pokój 9 - Pokój 10

Piętro I

pomieszczenie eksperymentalne
Jest to piętro zajmujące się wszelkimi wypadkami z udziałem magicznych zwierząt. Tutaj znajduje się pomieszczenie eksperymentalne w którym robione i testowane są kolejne to antidota na jad magicznych zwierząt i tym podobne. Na tym piętrze pacjenci również nie spędzają zbyt wiele czasu, jednak zależy to od tego, jak poważny jest ich przypadek. Pokoje pacjentów na tym piętrze są dwu- bądź trzyosobowe i jest ich piętnaście.
Pokój 1 - Angel Moore
Pokój 2 - Pokój 3 - Pokój 4 - Pokój 5 - Pokój 6 - Pokój 7 - Pokój 8 - Pokój 9 - Pokój 10 - Pokój 11 - Pokój 12 - Pokój 13 - Pokój 14 - Pokój 15

Piętro II

pojedyńczy, odizolowany pokój
To piętro zajmuje się wszelkimi magicznymi zakażeniami, od smoczej grypy po znikanie epidemiczne. Większość chorób na tym piętrze jest zaraźliwa, więc odwiedzanie tych pacjentów jest niemożliwe, a uzdrowiciele którzy zajmują się tymi chorymi nosi specjalne maski. Pokoje pacjentów na tym piętrze wszystkie są pojedyńcze, by nikt nie pozarażał się nawzajem. Pokoi jest zaledwie siedem. 
Pokój 1 - Pokój 2 - Pokój 3 - Pokój 4 - Pokój 5 - Pokój 6 - Pokój 7

Piętro III

szklarnia na szpitalnym balkonie
Trzecie piętro zajmuje się zatruciami eliksirów, jak i najróżniejszych roślin. Na tym piętrze istnieje mała szklarnia, na sporym balkonie szpitala. To tam hodowane są rośliny trujące, wykorzystywane w eliksirach i antidotach na zatrucia. Na tym piętrze znajduje się dziesięć pokoi przeznaczonych dla pacjentów. Każdy z nich jest trzy- bądź cztero- osobowy. 
Pokój 1 - Pokój 2 - Pokój 3 - Pokój 4 - Pokój 5 - Pokój 6 - Pokój 7 - Pokój 8 - Pokój 9 - Pokój 10

Piętro IV

świetlica
To właśnie na tym piętrze znajdują się najgorsze przypadki urazów pozazaklęciowych. Tutaj trafiają pacjenci u których z zaklęciami poszło coś nie tak, jeśli zostali zaczarowani nieusuwalną klątwą, bądź zaklęcia nie zostały zastosowane tak, jak powinny. Znajduje się tu nie tylko oddział urazów, ale i pokoje dla pacjentów długoterminowych. Można tam spotkać najróżniejsze przypadki - od zwykłych, długotrwałych skutków zaklęć, ale i osoby chore psychicznie, bądź też z innymi problemami. Jest tu też świetlica i izolatki dla tych bardziej agresywnych. Pokoi dla pacjentów jest tu dwadzieścia i wszystkie są jedno- badź dwuosobowe. Dziesięć z tych pokoi należy do odziału urazów pozazaklęciowych, następne dziesięć do pacjentów długoterminowych.
Urazy pozazklęciowe - Pokój 1 - Pokój 2 - Pokój 3 - Pokój 4 - Pokój 5 - Pokój 6 - Pokój 7 - Pokój 8 - Pokój 9 - Pokój 10 
Pacjenci długoterminowi
Pokój 1- 
Pokój 2 - Andy Carter
Pokój 3 - Pokój 4 -
Pokój 5 - Francis Murray
Pokój 6 - Pokój 7 - Pokój 8 - Pokój 9 - Pokój 10 

Piętro V

część wnętrza sklepu
Na tym piętrze znajduje się sklep jak i herbaciarnia. Nie tylko odwiedzający z nich korzystają, bo czasem nawet pacjenci coś kupują, albo skuszą się na pyszne ciasto, które nie ma sobie równych.

Wszelkie okna, jak i sam balkon zabezpieczone są zaklęcami, dzięki którym nie ma możliwości skoczenia z krawędzi. Personel doskonale zdaje sobie z niepoczytalności niektórych pacjentów i zrobili wszystko, byle tylko zapewnić im bezpieczeństwo.
W każdym z pokoi przeznaczonym dla pacjentów znajduje się odpowiednia ilość łóżek zależna od ilości pacjentów tam przebywających. W pokojach z większą liczbą pacjentów znajduje się również stolik i dwa krzesła. W każdym z pokoi są szafki przy łóżkach, jak i mała łazienka przy każdym z pokoi. W pokojach z pacjentami długoterminowymi czasem stoi radio, kanapa i biurko z krzesłem.
Pacjenci długoterminowi mogą się starać o przepustki na wyjście - zależnie od przypadłości, jaką mają. Najkrótsze przepustki to dzienne, a najdłuższe to dwutygodniowe.
_______
większość pogrubionych słów to linki do zdjęć.